21 דרכים להיות שחקן פריסטייל טוב יותר

אני רוצה שכולכם תשתפרו ותהנו מפוטבג ככל האפשר, ועקב כך הכנתי רשימה:

(ללא סדר כלשהו)

1. השקיעו בנעליים מתאימות, ותעקבו אחר הוראות מהאינטרנט כיצד לשפצר את הנעליים כך שיתאימו לפריסטייל.

2. כשאתם מתאמנים בבעיטות, תנסו להחליף רגליים ככל האפשר. תתקדמו לקראת שליטה זהה בין שתי הרגליים, ללא העדפה ביניהם, ותשאפו להגיע לטכניקת בעיטה זהה בין רגל ימין לרגל שמאל.

3. אל תלמדו תרגילים בסיסיים ממישהו קצת יותר מתקדם ממכם. תלמדו מלראות מקצוענים, בין אם במציאות או בוידאו. הם השקיעו אינספור שעות לשייף את הסגנון שלהם ולתקן טעויות.

4. תראו המון סרטונים. תרשמו לעצמכם הערות בראש. אם למישהו יש שליטה בתרגיל מסויים, תנסו להבין מה הם עושים ששונה ממה שאתם עושים.

5. כשאתם לומדים תרגיל חדש, תחפשו כמה שיותר אינפורמציה עליו. תחפשו טיפים עליו באינטנרט. תראו סרטונים של התרגיל שבוצעו ע"י שחקנים שונים ומזוויות שונות. תרגמו את הטכניקה לתנועה שתהיה טבעית לגוף שלכם.

6. זה אולי נראה מובן מאליו, אבל תתאמנו במקום עם מספיק מקום לזוז בו. קחו בחשבון אפשרות שהכדור יתעופף ולאפשרות שתפלו (אל תהרסו לעצמכם את הגוף ע"י נפילה על ריהוט!). ככל שיש יותר שטח, כך יותר טוב.

7. תנסו לאכול בריא. תנסו לאכול דגנים מלאים במקום לחם לבן. תגוונו עם פירת וירקות, ותצרכו פרוטאינים. ג'אנק פוד זה בסדר מדי פעם, אבל לא כל הזמן. חלב, מים ומיץ טבעי הם בחירה טובה, כאשר משקאות קלים ואלכוהול ייבשו אתכם. תבחרו בחוכמה – זה ישפיע רבות על האנרגיה והביצועים שלכם.

8. תמצאו ספורט מקביל שאתם נהנים ממנו. כל דבר שמשפר כוח, קואורדינציה, כושר או כל קומבינציה של הנ"ל יהיה בחירה טובה.

9. תתאמנו מול מראה ככל האפשר. ובכך אני מתאמן, תחקו את התנועות בלי הכדור. ברציונת! תדמיינו שאתם מבצעים את התרגיל, בלי הכדור, ומול המראה. זה כמו לראות סרטון של עצמכם בזמן אמת. אם התנועות נראות לא טבעיות או לא חלקות, תוכלו לשחק איתן ולשפר אותן כך שיהיו יותר יעילות. מצאתי ותיקנתי המון טעויות לא מודעות בשיטה זו.

10. תתרגלו להרים את הכדור מהרצפה עם היד ולהגיש למישהו אחר. תנו לכל אחד במעגל הזדמנות שווה עם הכדור. כן, הם רוצים לראות את התרגילים שלכם, אבל חכו שהכדור יגיע אליכם.
אם לא הייתם בתחרות, זה יכול להיות ההבדל בין שחקנים מתקדמים שיחבבו אותכם או ימנעו מכם. במלים אחרות: אל תגישו לעצמכם!

11. אם אתם לא בטוחים שביצעתם את התרגיל כראוי, תשאלו שחקן אחר. אם אין שחקן אחר מספיק מנוסה, תקליטו את עצמכם בוידאו ותשאלו אונליין.
ביצוע תרגיל נקי נחשב מאוד בפוטבג, וזה הכרחי לפיתוח סגנון נעים ואסתטי.

12. ברגע שאתם מוכנים לכך, תזרקו את הכדורשק הסרוג שלכם, ותשקיעו בכדור אחד או יותר בעל 4 פאנלים, או אפילו טוב יותר, 32 פאנלים. בדקו את פורום הציוד להמלצות על כדורים וחנויות.

13. תפתחו הרגל של חימום. תבנו לעצמכם רוטינת חימום שתתאים לכם. טוב שיהיו בחימום מתיחות (במיוחד לקרסוליים), בעיטות ועצירות, ותרגילי כושר.

14. תבנו לעצמכם הרגל אימונים קבוע. 3-4 פעמים בשבוע זו התחלה טובה. בהתאם לזמן הפנוי שלכם, אפשר לשחק אף יותר מכך. ככל שיהיה רווח גדול יותר בין אימון לאימון, כך השיפור יהיה איטי יותר.

15. תנסו לסיים כל אימון בצורה חיובית. תצליחו את התרגיל הזה שאתם עובדים עליו, לא משנה כמה פעמים זה ייקח. תצאו עם הרגשה טובה שרוב הסיכויים תמשיך איתכם לאימון הבא. תחייכו.

16.אל תשחקו עם כאב פיזי. זה לא יתרום כלום. ימי מנוחה חשובים כמו ימי אימון. חכו עד שתרגישו רעננים, ותחזרו בגדול. אם הכאב חוזר, קחו בחשבון שסגנון המשחק שלכם עשוי להיות טעון שיפור!

17. הציבו לעצמכם מטרות. זה יכול להיות תרגיל בודד, סדרת תרגילים, אימון לתחרות, או כל מה שתרצו. בתחרות, מטרה טובה היא להביא ביצוע טוב יותר מהתחרות הקודמת. הכיוון הכללי הוא היכולת לבצע איזה תרגיל שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים.

18. אם יש לכם שאלה כלשהי לגבי הספורט המאוד קשה הזה, תשאלו מקצוען! רוב הסיכויים שהם ישמחו לעזור.

19. תהיו פתוחים לתרגילים חדשים ודרכים חדשות לביצוע תרגילים. זה עשוי לתת לכם את היתרון שחיפשתם. תמיד תנסו דרכים חדשות לביצוע תרגיל, ותבחרו את הדרך הטובה ביותר לבצע.

20. בפורומים, תשמרו על הודעות קצרות ושתורמות לכלל. כך תשמרו על חברים וקשרים טובים יותר.

21. תתאמנו!!

ג'ורדן מויר